top of page

Ceremoniálne Kakao

Je forma kakaa, vedome spracovávaná už od jeho splodenia. Fermentované kakaové bôby pomleté do kakaovej hmoty, z ktorej vytvárame ceremoniálny nápoj. Kakao+voda alebo čaj podľa zámeru, s ktorým môžeme následne spolupracovať počas ceremónie.

20220406105003_IMG_1545.jpg
20220406121909_IMG_1715.jpg
20211220_162027.jpg

Ceremoniálne kakao je známe pre jeho schopnosť otvárania srdca.

Odborne:

Obsahuje látku anandamid - molekulu blaženosti, ktorá komunikuje s naším endokanabinoidným systémom. Tiež obsahuje neurotransmitery ako dopamín, serotonín a jemný stimulant theobromín.

Po našom:

Pri vypití kakaa sa v tele vytvára pocit lásky ako keď sa zamilovávame. Nápoj uvoľní naše telo, no zároveň je to stav plný energie. To sa spolu pretvorí do plne vedomého stavu, kde vieme veľmi efektívne, bez stresu pracovať na čomkoľvek, čo si zvolíme.

Tiež obsahuje mnoho minerálov a antioxidantov. Pre ženy môže byť výborným pomocníkom pred menštruáciou.

Kakao môžeme užívať a vracať sa k nemu aj každý deň. Sadnúť si s ním do vlastného malého rituálu a napojiť sa na to, čo sa nám práve deje, nech je to čokoľvek.

Vložiť si do neho zámer - kam chceme smerovať vytvorenú energiu. Ako tvorenie - maľovanie, tanec,.. alebo hlbšie precítiť seba.

Dá sa použiť aj mimo ceremónie, do smoothies alebo iných receptov.

Pri "ceremoniálnom" kakau dbáme na celé spektrum spracovania tejto plodiny, aby mohla posúvať svoje liečivé účinky aj po energetickej stránke. Od eko pestovania - po férovo platených zamestnancov alebo majitelov fariem odkial kakao pochádza. My spolupracujeme už niekoľko rokov s rodinnou firmou z Talianska.

Čoskoro sa môžete tešiť aj na náš e-shop s týmto Kakaukom, zatiaľ nám pri záujme môžeš napísať do správy na náš instagram alebo na mail.

1kg - 60€
500g - 35€
200g - 20€


Jedna ceremoniálna dávka je 35-40g
denná okolo 20-25g

kakao

Cacao & Sound Ceremony

O ceremonii..

Nazrieme spolu do pravdy daného momentu. Rozvibrujeme telo pomocou našej vlastnej sily, kde pustíme to čo už nepotrebujeme. K tomu nám dopomôže aj výrazná vibrácia nástroja didgeridoo.

Navnímaný na seba a svoj zámer, uvedieme ceremóniu.

Zvedomíme si ritúal s kakaovým nápojom a za pomoci jeho darov prebudíme v sebe schopnosť otvoriť sa. Prehĺbime tento zážitok jemnými jogovými pozíciami v ľahu. Následne vojdeme do meditácie kde vibrácie nástrojov ako handpan, indiánska flauta, djembe a mnohé ďalšie budú uvoľňovať stagnujúcu energiu v našom tele.

Ceremóniu ukončíme otvoreným komunitným kruhom, kde môžeš zdielať/vysloviť svoje dianie, byť vypočutý a spoznávať tak dar komunity, ktorá je všade okolo nás.

Sprevádzať ťa budú Zuzka a Denis

20220406113549_IMG_1657.jpg

Tešíme sa na teba!!

image_6483441 (1).JPG

Náš zámer..

Sprístupniť bytostiam v našom okolí, silu priestoru, kde môžu precítiť seba vo svojej plnosti.

Nazrieť do prítomného okamihu a vytvoriť tak potenciál na prejavenie deja v jeho jedinečnosti.

Tým si zvedomujeme/pripomíname, že každý okamih nášho života je originálny a preberáme naspäť zodpovednosť za svoj prežitok.

Dôležitosť rituálov v našich životoch a bezpečných, otvorených komunitných kruhov.

Dovoliť si cítiť lásku.

INFO O NADCHÁDZAJÚCICH CEREMÓNIACH

Sleduj náš instagram alebo sa pridaj na odber našich mailov. Prípadne nasledujúce udalosti nájdeš na stránke.

Súkromné kakao + zvukoterapia (90min) u nás v domčeku za Pezinkom

vedená Zuzkou a Denisom

1 osoba 60€

2 osoby 80€

3 osoby 90€ 

3 + každá ďaľšia 30€

objednávaj cez mail

yin
bottom of page